Panaszmentes 21 nap

Olvasási idő: 2 perc

Ha esik az eső, az a baj, de ha nem esik, akkor az. Ha meleg van a hidegre vágyunk, ám ha hideg van, a meleg után sóvárgunk. Minduntalan csak panaszkodunk, noha mennyivel boldogabbak lehetnénk, ha ettől eltekintenénk, s a jelennek örülnénk.

„Kutatás bizonyítja, hogy minél többet panaszkodunk, annál valószínűbb, hogy egyre negatívabb színben látjuk majd a dolgokat. A panaszkodás és negatív gondolkodás során használt idegsejtek közelebb kerülnek egymáshoz, és a közöttük lévő kötelékek erősebbek lesznek, ezért könnyebben használjuk őket később is, nem csak akkor, amikor aktívan rossz dolgokra gondolunk.” – írta az origo.hu

Azt mondják, 21 nap kell ahhoz, hogy valami új, szokássá váljon. 2015 nyarán egy internetes kihívás indult, melynek ötlete Will Bowen, amerikai lelkésztől ered. Híveit egy játék segítségével próbálta pozitívabb hozzáállásra ösztönözni, egy olyan feladat által, amit ő maga is elvégzett. Elmondása szerint egy évre volt szüksége ahhoz, hogy panaszmentesen töltsön el 21 napot, mindezt megszakítás nélkül.

Hogy mit adhat ez? Békét, elégedettséget, fókuszt a pozitív dolgokra, egy szemléletváltást, egészséget, több örömet.

Sokszor észre sem vesszük, hogy ha valaki a hogylétünk felől érdeklődik, legtöbbször a negatív dolgok jutnak elsőként eszünkbe, az elégedetlenkedés, a sérelmek, megfeledkezve arról, mennyi szépség és szeretet van életünkben. Kell, hogy kiadjuk magunkból a rosszat is, de ezek a panaszkodások inkább csak a folyamatos hibakeresések alkalmai.

IMG_0541

Forrás: wickedfaeriequeen.blogspot.hu

Ha már panaszkodásba kezdünk, tegyük azt célzottan, arra fókuszálva, hogy mi lehet a probléma forrása és annak lehetséges megoldása.

Mit gondolsz? Megéri? Tégy egy próbát! Nemtől függetlenül, keress egy olyan karkötőt, legyen az bőrből, vagy gyöngyből, fonalból, amit szívesen viselsz a csuklódon. Ez fog figyelmeztetni a panaszkodás elkerülésére. Figyelj magadra, a gondolataidra, s beszélj bátran mindarról a jóról, ami a mindennapjaid és az életed része!

 

Források:

Ezek a cikkek is érdekelhetnek

Énidő nyáron is

Énidő nyáron is

Az énidő. Sokat lovagolok ezen a témán, mert, bár nagyon szeretném, nem sikerült még teljesen, bűntudatmentesen és szükséges egészségmegőrző rituáléként beépíteni az életembe. Pedig egyre nagyobb szükségem van rá, és azt gondolom, hogy nem csak...

Mi lett volna, ha tudatosan tervezed meg az évet

Mi lett volna, ha tudatosan tervezed meg az évet

Olvasási idő: 5 perc Az év elején még lelkesek vagyunk, tele ötlettel, tettvággyal és meg akarjuk váltani a világot. Ahogy haladunk az időben előre ez az érzés majd alábbhagy, esetleg elszáll az ihlet és már nem lelkesedünk annyira, de ha tudatosan tervezzük a jövőnket, akkor kitarthat ez a lelkesedés nem csak ebben az évben, hanem akár tovább is.
A titok szerintem – nem meglepő módon – az időperspektívában rejlik. Hiszen ez nem egy sima időbeosztáson alapuló szemlélet, itt az egész életünket, annak minden idősíkját együttesen kell kezelni. Nehezen hangzik? Nos igen, először nekem is annak tűnt, de ha kicsit is esélyt adunk neki, hogy az életünk részévé váljon már néhány nap alatt észre fogjuk venni, hogy megint az időperspektíva szempontjait nézve hoztunk meg egy – valószínűleg jó – döntést.

Mi az idő?

Mi az idő?

Mi az idő? Ezerféle megfogalmazással találkozunk rendszeresen, amik nagyobbnál nagyobb életbölcsességeknek hangzanak, mint pl.: “Az idő pénz." "Az idő relatív." "Arra van időd, amire te szeretnéd.” Ezek nagyon okos gondolatok és valahol...

Nekem az idő

Nekem az idő

  Köszi, de rendben van a napirendem. Teljesen jól kihasználom a napi 24 órámat, mindenre marad időm, amire szeretném, nincs szükségem külső segítségre. Mondjuk a múlthéten sikerült visszarázódnom, mert előtte történt az a dolog, és teljesen...